DM BZWBK: Pierwsza wydłużona sesja zakończyła się wzrostem

Dom Maklerski BZ WBK SA
opublikowano: 03-10-2005, 18:30

Pierwsza październikowa, wydłużona o 40 minut, sesja przyniosła kontynuację pozytywnych tendencji na warszawskim parkiecie. Przy solidnym obrocie, który zamknął się w 950 milionach złotych, WIG oraz WIG20 po wzroście o 1,42 oraz 1,83 znalazły się kolejny raz najwyżej w historii.

Pierwsza październikowa, wydłużona o 40 minut, sesja przyniosła kontynuację pozytywnych tendencji na warszawskim parkiecie. Przy solidnym obrocie, który zamknął się w 950 milionach złotych, WIG oraz WIG20 po wzroście o 1,42 oraz 1,83 znalazły się kolejny raz najwyżej w historii.

Początek sesji należał jednak do strony podażowej, która przy bardzo ograniczonym, momentami pasywnym popycie zdołała zepchnąć indeks prawie procent w dół, poniżej psychologicznej bariery 2500 punktów. Przełomowe okazało się południe, kiedy to rynek zdołał odrobić straty i zaatakować maksima z porannego otwarcia notowań. Dalszy systematyczny marsz indeksów na północ trwał do końca dnia, prowadzony przez silnie rosnące na swoje nowe maksima spółki surowcowe PKNOrlen, KGHM i Lotos.

Silnym wsparciem dla indeksu okazała się TPSA, której kurs zwyżkował o trzy i pół procent i wyrównał lokalne maksimum z 19 września. Około półtora procenta zyskały Pekao. Prokom, Computerland i Orbis. Nowy szczyt w cenach zamknięcia poprawił TVN wyceniony po ponad czteroprocentowym wzroście na 59,5 złotego. Utrzymująca się wciąż silna podaż nie pozwoliła na wzrost akcjom PKO BP. Szeroki rynek zdominowały wzrosty m.in. PEP-u, Stalprofilu, Remaku, Elstaru, Redanu, Stalproduktu, Grajewa i Stalexportu, który przymierza się do emisji akcji bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy z cena emisyjną za akcje 2 złote czyli znacząco powyżej ceny rynkowej.

Outsiderami okazały się tym razem akcje CCC, Energomontażu Północ, Swarzędza, Ekodrobu. Nowe szczyty indeksów potwierdzające utrzymujący się wciąż trend wzrostowy powinny zachęcać do utrzymania długich pozycji.

Paweł Kubiak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dom Maklerski BZ WBK SA

Polecane