DM BZWBK: początek sesji przyniesie wzrosty

Przemek Barankiewicz
14-08-2002, 10:07

Wczorajsza sesja zakończyła się silnym wzrostem wartości indeksów, WIG zyskał 2,7%, a WIG-20 ponad 3,7%. Niskie obroty na sesji poniedziałkowej ponownie pokazały, iż ekstremalnie niskie obroty na polskim rynku zapowiadają zmianę trendu. Co istotniejsze zwyżka na rynku zrodziła się w momencie, gdy indeksy zachodnioeuropejskie znajdowały się na swoich dziennych minimach. Trudno obecnie przesądzać o trwałości zapoczątkowanego wzrostu, tym nie mniej rynek zrobił duży krok do ataku na kluczowe poziomy oporu na 1.100 pkt. dla WIG-20. Zamknięcie luki cenowej w przedziale 1.098-1.116 pkt. będzie oznaczało coś więcej niż tylko korekcyjny ząbek. Będzie to w moim przekonaniu zapowiedź korekty całego spadku zapoczątkowanego 25-01 br. na 1.463 pkt. W takim przypadku należałoby oczekiwać zwyżki, co najmniej do poziomu 1.220 pkt., a maksymalnie 1.350 pkt. Z kolei brak zamknięcia luki będzie oznaczać słabość strony popytowej i zarazem będzie stanowiło zapowiedź pogłębienia spadków. Największym zainteresowaniem cieszyły się akcje największych spółek. Ponad 5% zyskały akcje Pekao, TP S.A., po publikacji lepszych od oczekiwanych wyników finansowych. Silnie zwyżkowały również spółki branży informatycznej Prokom i Softbank. Najsłabiej spośród spółek wchodzących w skład WIG-20 zachował się Budimex, który stracił 5,8%. Wolumen obrotu był jednak niewielki, a kurs zniżkuje po przebiciu istotnego wsparcia na 28 zł. Najbliższe wsparcie znajduje się na poziomie 23 zł.

Dzisiejsza sesja winna rozpocząć się od wzrostu, jednakże pytaniem otwartym pozostaje czy jak to bywało w niedalekiej przyszłości zwyżka nie zostanie wykorzystana do pozbycia się akcji.

Tomasz Jerzyk, DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: początek sesji przyniesie wzrosty