Do kogo zwróci się FedEx?

Marcin Bołtryk
opublikowano: 17-02-2005, 00:00

Przejęcie MS Stolica przez UPS wpłynęło na polski rynek kurierski. Wpłynęło również — co prawda pośrednio — na rynek amerykański, a dokładniej na pozycję w Polsce jednego z największych kurierów USA — firmę FedEx.

Kilka miesięcy temu sieć FedEx zmieniła partnera w Polsce właśnie na Stolicę i teraz znowu stanie przed wyborem, z kim nie tylko chce — ale musi kooperować. Mało prawdopodobne jest, by UPS doręczał przesyłki swojego największego konkurenta. Być może FedEx pójdzie śladem DHL i UPS i swoją przygodę na rynku przesyłek w Polsce podkreśli kupieniem jednej z polskich firm kurierskich.

Przedstawiciele firm, których sprawa dotyczy, zapewniają, że rozmowy trwają i nic nie zostało postanowione. Z jednej strony wydaje się, że pierwszej firmie zależy na obsłudze swojego ruchu, drugiej — na zyskach, więc współpraca się utrzyma. Z drugiej — należy pamiętać, że FedEx i UPS to główni gracze na rynku amerykańskim i... zagorzali konkurenci.

Kto mógłby wozić w Polsce przesyłki FedEx? Nie umiem wskazać. Sieć próbowała już z kilkoma spółkami i dopiero po trafieniu w ramiona MS Stolica współpraca dobrze rokowała...

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu