Do końca 2007 r. będzie można wykorzystać znaczki skarbowe

12-05-2007, 09:21

Podatnicy, którzy nie wykorzystali znaczków skarbowych kupionych w czasie ostatnich 12 lat, będą je mogli wykorzystać do  końca 2007 r.

Sejm pracuje obecnie nad projektem nowelizacji w tym zakresie, który - według Ministerstwa Finansów - może zostać uchwalony na następnym posiedzeniu 22-24 maja. Projekt przewiduje, że regulacje te wejdą w życie 7 dni po ogłoszeniu.

Zgodnie z obowiązującym prawem, znaczki opłaty skarbowej straciły ważność na początku tego roku. Obecnie takie opłaty są dokonywane przelewem bankowym lub gotówkowo w kasie urzędu albo u wyznaczonego przez gminę inkasenta. Miało to ułatwić m.in. załatwianie spraw w urzędzie drogą elektroniczną.

Jednak już po wejściu w życie nowego prawa resort finansów otrzymał wiele sygnałów od osób i instytucji, które mają niewykorzystane zapasy znaczków. Tymczasem znaczki nie mogą już być zwrócone.

Według resortu finansów, nie wiadomo dokładnie, ile takich niewykorzystanych znaczków znajduje się w obiegu. Jednak resort apeluje do osób je posiadających, by przetrzymać niezużyte znaczki do momentu uchwalenia nowelizacji. Można będzie je wykorzystać podobnie jak poprzednio, przyklejając np. na wnioskach o dokonanie czynności urzędowej lub na wniosku o wydanie zaświadczenia albo zezwolenia.

Jednocześnie ministerstwo informuje, że nie będzie dodruku znaczków.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Do końca 2007 r. będzie można wykorzystać znaczki skarbowe