Do modernizacji

AZA
08-04-2008, 00:00

Będzie nowy dworzec w Katowicach.

PKP wyłoniły pięciu inwestorów, którzy zawalczą o kontrakt na przebudowę dworca kolejowego w Katowicach. Wszystkie znane są z budowy galerii handlowych. W zamian za przebudowę dworca będą mogły na 6,5-hektarowym terenie postawić centrum handlowe. Chodzi o grunty położone w centrum miasta, w rejonie placu Szewczyka, ulicy Dworcowej, placu Oddziałów Młodzieży Powstańczej i stacji kolejowej z peronami. W finałowej piątce są m.in. firma Neinver Polska, która w Warszawie wybudowała m.in. centrum Factory, a w Poznaniu stawia Galerię Malta, amerykańsko-kanadyjska firma Simon Ivanhoe, do której należy m.in. Centrum Handlowe Dąbrówka i gliwicka Arena. W zmaganiach udział biorą również: Grupa Kapitałowa ECC, która w Warszawie zrealizowała m.in. CH Promenada oraz konsorcjum firm IGI Keyinvest, GE Real Estate Poland i Kajima Europe.

Wśród piątki znajdują się również spółki TriGranit Holding Limited i TriGranit City Development, która ma na swoim koncie budowę kompleksu Silesia City Center w Katowicach.

Do końca maja firmy mają czas na składanie ofert. Zwycięzca zostanie wyłoniony w drugiej połowie roku.

Zachowanie znacznej części substancji było jednym z warunków, by przejść do drugiego etapu rokowań. Nie zgodzilibyśmy się na wyburzenie hali dworcowej.

Piotr Uszok

prezydent Katowic

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Do modernizacji