Do posiedzenia rady rynek będzie spokojny

Marek Wołos
opublikowano: 22-06-2007, 00:00

Czwartkowa sesja okazała się wyjątkowo spokojna. Brak ważnych danych z USA i Polski nie skłaniał do zawierania transakcji. Zmienność EUR/PLN i USD/PLN nie przekraczała grosza. Na koniec dnia za euro płacono 3,7850 zł, a za dolara 2,8250 zł.

Inwestorzy nie zareagowali na publikację sprawozdania z majowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP), bo poruszane wówczas zagadnienia związane ze wzrostem napięć inflacyjnych i podwyżką stóp procentowych są już w cenach. Do czasu najbliższego posiedzenia RPP na rynku nie dojdzie do większych zmian, a złoty powinien pozostać silny. Jedynym zagrożeniem jest pogorszenie klimatu inwestycyjnego na rynkach kapitałowych i związany z tym odpływ kapitału z rynków wschodzących oraz ewentualna zniżka notowań EUR/USD, która utrudni złotemu marsz w górę.

Marek Wołos

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu