Do TFI płynie gotówka

Jagoda Fryc
14-03-2013, 00:00

925 mln zł To saldo sprzedaży produktów detalicznych w lutym.

W ubiegłym miesiącu bilans sprzedaży funduszy wyniósł ogółem 980 mln zł, z tego 925 mln zł to wpłaty do produktów detalicznych — wyliczyły Analizy Online. Największą popularnością cieszyły się rozwiązania gotówkowe i pieniężne, które pozyskały 0,6 mld zł. Najwięcej zgarnęły PKO Skarbowy Plus oraz Arka BZ WBK Ochrony Kapitału. Klienci wpłacili do ich portfeli odpowiednio 115 mln zł i 113 mln zł.

Do łask inwestorów wracają także fundusze akcyjne. W lutym saldo wpłat i wypłat w tym segmencie rynku wyniosło 0,2 mld zł. Najwięcej świeżej gotówki zasiliło Quercus Agresywny (43 mln zł) oraz SKOK Akcji (21 mln zł). W grupie „misiów” prym wiódł natomiast UniAkcje Małych i Średnich Spółek (20 mln zł).

Po raz pierwszy od ponad dwóch lat dodatni wynik sprzedaży odnotowały fundusze mieszane, które zdobyły w sumie 60 mln zł, z czego 50 mln zł to wpłaty do portfela tegorocznego debiutanta — Pioneer Stabilnego Inwestowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Do TFI płynie gotówka