Do wzięcia bony dla małego biznesu

Mikro- i małe firmy mogą sięgnąć po dotacje na usługi związane z wprowadzeniem lub rozwojem produktów i technologii.

Wystartowała szósta edycja programu, który ma na celu poszerzenie współpracy między światami biznesu i nauki. „Bon na innowacje” wspomoże finansowo mikro- i małych przedsiębiorców, którzy chcą kupić usługę związaną z wdrożeniem nowego lub udoskonaleniem istniejącego produktu lub technologii. Wykonawcą tej usługi może być wyłącznie jednostka naukowa, która prowadzi w sposób ciągły badania lub prace rozwojowe. Na każdą firmę czeka „Bon na innowacje” w wysokości do 15 tys. zł. Co istotne, organizatorzy konkursu mogą pokryć nawet całość wydatków związanych z przedsięwzięciem (jeżeli są one niższe od wspomnianych już 15 tys. zł). Konkurs organizuje i pieniądze przyzna Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Łącznie w tym roku do wzięcia jest 6,7 mln zł.

— Program jest skierowany do przedsiębiorców, którzy w tym roku oraz w trzech poprzednich latach kalendarzowych nie korzystali z usług jednostki naukowej, jeśli chodzi o wdrożenie lub rozwój produktu lub technologii. Firma, który dostała pieniądze w jednej z poprzedniej edycji programu, nie może ponownie ubiegać się o dotację — mówi Miłosz Marczuk, rzecznik PARP. Finansowaną usługę można zlecić tylko jednej jednostce naukowej. Nie może to być centrum badawczo-rozwojowe.

Trzeba pamiętać o tym, że wybór takiej jednostki musi być udokumentowany, co oznacza, że przedsiębiorca ma przeprowadzić porównanie ofert otrzymanych w odpowiedzi na swoje zapytanie od minimum trzech jednostek. Cały proces musi zakończyć się podpisaniem umowy na realizację usługi. Każdy przedsiębiorca może złożyć w naborze tylko jeden wniosek. Wsparcie w ramach „Bonu na innowacje” to pomoc de minimis, dlatego wnioskodawca musi przedstawić oświadczenie o wielkości tego rodzaju wsparcia, jakie otrzymał w roku obecnym i dwóch poprzednich. W ubiegłorocznej edycji konkursu dotacje otrzymało 481 mikroi małych firm, a starało się o nie 848 przedsiębiorców.

26.04 Tego dnia o godz. 16.30 mija termin składania wniosków w naborze. PARP może jednak zamknąć nabór wcześniej — w przypadku gdy łączna kwota dofinansowania w ramach złożonych wniosków przekroczy 100 proc. wyznaczonego budżetu. O skróceniu terminu agencja poinformuje z trzydniowym wyprzedzeniem.

WIĘCEJ INFORMACJI

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości tel.: +22 432-89-91 do 93, 0 801-332-202 e-mail: bony@parp.gov.pl www.parp.gov.pl/index/index/759

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Do wzięcia bony dla małego biznesu