Dobre dane pomagają euro

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 03-03-2016, 16:36

Pozytywne dane makro ze strefy euro (sprzedaż detaliczna – wzrost w ujęciu rocznym i miesięcznym powyżej prognoz oraz indeks PMI dla usług – odczyt lepszy od konsensusu rynkowego) umacniają wspólną walutę do dolara amerykańskiego i funta szterlinga.

EUR/USD

Umocnienie euro do dolara oglądane dzisiaj od rana sprawia, że eurodolar kontynuuje korekcyjne odbicie wykształcone wczoraj po południu. Uaktywnienie strony popytowej na tej parze nastąpiło gdy kurs dotarł do strefy ważnych wsparć, wyznaczanej przez 61,8% zniesienie sekwencji wzrostowej z genezą na początku grudnia ubiegłego roku i minima z 29 stycznia (1,0812-1,0848). Sygnałem do wykształcenia większej korekty w górę będzie sforsowanie linii trendu spadkowego z genezą 11 lutego, która jest aktualnie testowana (poziom 1,0940). Natomiast wzrost powyżej 1,0950 (dno poprzedniej fali spadkowej) będzie oznaczać, że korygujemy nie tylko falę spadkową z minionego piątku, ale cały ruch w dół wykształcony 11 lutego. Wtedy otwarta zostałby droga do okolic poziomu 1,1165.

GBP/USD

Notowania popularnego kabla od początku tygodnia budują wzrostową korektę. W wyniku tego odbicia kurs dotarł dziś do poziomu 38,2% zniesienia fali spadkowej wykształconej na początku lutego (1,4150). Opór ten został przetestowany dziś po południu i póki co test ten wypadł pozytywnie. Na obecnym etapie ciężko powiedzieć, czy mamy do czynienia z większym odbiciem czy jedynie z lokalnym ruchem korekcyjnym. Szanse na realizację pierwszego z wymienionych scenariuszy zwiększyłyby się znacząco po pokonaniu poziomu 1,4350 (61,8% zniesienie fali z 4 lutego oraz linia trendu spadkowego z genezą w grudniu 2015 r.).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane