Dobre perspektywy dla rynku "Internetu rzeczy"

opublikowano: 10-06-2015, 07:15

Światowy rynek "Internetu rzeczy" (IoT), koncepcja podłączenia urządzeń domowych do Internetu, zwiększy się niemal trzykrotnie do 1,7 bln USD do roku 2020, prognozuje firma badawcza International Data Corp.

W 2014 r. ten segment rynku miał szacunkową wartość 655,8 mld USD, i jak ocenia IDC  będzie rósł w tempie  16,9 proc. rocznie.

Urządzenia, połączenia-łączność i usługi IT będą stanowiły większość rynku IoT w roku 2020 – napisał  IDC w najnowszym raporcie. Dodaje, że "…za 5 lat będzie on stanowił ponad dwie trzecie światowego rynku IoT.

Firmy technologiczne, w tym tacy giganci jak Google, Intel, Cisco Systems i Samsung Electronics oraz telekomunikacyjni potentaci m.in.  Vodafone i Verizon pracują nad podłączeniem do Internetu urządzeń i domów w celu generowania z tego tytułu przychodów i zysków w przyszłości. 

W lutym Intel informował, że kupi niemieckiego producenta układów sieciowych Lantiq by poszerzyć swoją gamę  chipów stosowanych w gadżetach podłączonych do Internetu.

W ubiegłym roku Google kupiło Nest Labs, producenta inteligentnych termostatów oraz czujników dymu za 3,2 mld USD zaś Samsung Electronics nabył amerykański start-up SmartThings, którego oprogramowanie pomaga kontrolować wszystko, od zamków do włączników świateł w domach. Akwizycja kosztowała Koreańczyków 200 mln USD.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Dobre perspektywy dla rynku "Internetu rzeczy"