Dobre wieści dla Torpolu

opublikowano: 04-04-2019, 22:00

Konsorcjum, którego liderem jest Torpol, złożyło najlepszą ofertę w przetargu na budowę ośrodka narciarstwa biegowego i biathlonu w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach.

Cena złożonej oferty to 188,3 mln zł brutto. Udział Torpolu w konsorcjum to 50 proc., a członkiem jest także spółka Pre-Fabrykat z Miłkowa.

Kryteriami, które w postępowaniu brał pod uwagę zleceniodawca — Dolnośląski Park Innowacji i Nauki — to: cena (60 proc.), doświadczenie kluczowego personelu (10 proc.) oraz metodyka (30 proc.).

Termin realizacji inwestycji został wyznaczony na 19 miesięcy od daty zawarcia umowy. Zanim to nastąpi, zakończona ma zostać ewentualna procedura odwoławcza. Ośrodek w Jakuszycach to mekka polskich biegów narciarskich. Istnieją tam trasy o łącznej długości 80 km, na których co roku odbywa się Festiwal Narciarstwa Biegowego — Bieg Piastów (bierze w nim udział kilka tysięcy osób), a latem i jesienią rozgrywane są zawody biegowe i rowerowe. W 2012 i 2014 r. odbyły się tam zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Tymczasem w raporcie z 28 marca Adrian Kyrcz, analityk Santandera, podtrzymał rekomendację „kupuj” dla akcji Torpolu i podwyższył cenę docelową do 8,2 zł.

„Podwyższamy nasze średniookresowe prognozy zysków o 20–59 proc., ze względu na solidny portfel zamówień, spodziewaną w tym roku dużą podaż kontraktów oraz podwyższoną prognozę marż. Nasza prognoza zysku netto na 2019 r. została podniesiona o 42 proc. r/r do 27 mln zł, co jest poziomem najwyższym od czterech lat”— napisał w uzasadnieniu Adrian Kyrcz.

Jak podkreśla analityk, akcje Torpolu notowane są ze wskaźnikiem 5,9 dla prognoz na 2019 r., czyli poniżej średniej historycznej i mediany spółek porównywalnych, pomimo silnego wzrostu kursu w ostatnim czasie — od początku roku cena akcji poszła w górę o ponad 70 proc.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu