Dobry sierpień Komputronika

MGA
opublikowano: 04-09-2013, 11:36

Spółka opublikowała wstępne dane sprzedażowe za ubiegły miesiąc. Zarobiła o 20 proc. więcej niż rok temu.

Do grona dystrybutorów sprzętu IT, którzy w ostatnich dniach chwalą się dobrymi wynikami (we wtorek pozytywnie rynek zaskoczył Action) dołączył poznański Komputronik. Spółka opublikowała wstępne dane sprzedażowe za sierpień. Wynika z nich ze w ujęciu jednostkowym jej zysk handlowy wyniósł w ubiegłym miesiącu 8,5 mln zł wobec 7 mln zł rok temu.

W okresie od kwietnia do sierpnia spółka szacuje, że łącznie miała 44,4 mln zł zysku handlowego wobec 31,2 mln zł rok temu. Daje to wzrost o 42 proc. Komputronik podkreśla, że na ten wynik nie miały wpływu żadne wydarzenia jednorazowe.
Wojciech Buczkowski, prezes Komputronik, podkreśla, że te wyniki pozwalają mu wierzyć, że spółka osiągnie w tym roku obrachunkowym (zaczyna się 1 kwietnia i kończy 31 marca) wyników wyraźnie lepszych od ubiegłorocznych.

Rok obrachunkowy 2012/2013 spółka miała słaby. Po słabym czwartym kwartale 2012 roku Komputronik w lutym obniżył roczną prognozę zysków do 2,3 mln zł. Ostatecznie dowiózł wynik na poziomie 2,5 mln zł netto. 
- Mimo obserwowanej stagnacji w segmencie konsumenckiej sprzedaży komputerów osobistych, widzimy wyraźne ożywienie w sprzedaży innych grup produktowych, głównie sprzętu mobilnego takiego jak tablety czy smartfony. Bardzo pozytywnie oceniamy także sprzedaż biznesową do segmentu małych i średnich przedsiębiorstw – mówi Wojciech Buczkowski.

Dodaje, że zgodnie z wcześniejszymi przewidywaniami we wrześniu megastore Komputronika w Warszawie ma przynieść pierwsze zyski.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wyniki spółek / Dobry sierpień Komputronika