Dobry startupowy rok

Łukasz Kroplewski, wiceprezes ds. rozwoju, PGNiGPartner publikacji: PGNiG
opublikowano: 12-06-2018, 22:00

Na ubiegłorocznym kongresie Impact w Krakowie miałem przyjemność dopiero zapowiadać otwarcie naszego inkubatora InnVento.

Na ubiegłorocznym kongresie Impact w Krakowie miałem przyjemność dopiero zapowiadać otwarcie naszego inkubatora InnVento. Dziś funkcjonuje on w ramach PGNiG jako centrum startupowe, do którego w ciągu niespełna roku zgłosiło się ponad 100 młodych zespołów z ciekawymi projektami. PGNiG współpracuje już z 18 start-upami, a siedem rozwiązań jest w fazie zaawansowanego wdrożenia w spółkach z grupy.

Dla całej grupy kapitałowej PGNiG otwarcie się na współpracę ze start-upami było zupełnie nowym doświadczeniem. Wymagało zmian strukturalnych i organizacyjnych, nowego podejścia do zagadnień badawczo-rozwojowych, ale także do kultury korporacyjnej. Jestem dumny z tego, że mamy na pokładzie wysoko wykwalifikowanych specjalistów, którzy bardzo chętnie przyjęli na siebie rolę mentorów i dzielą się wiedzą z młodymi naukowcami i przedsiębiorcami. Przyjęta zasada open innovation pozwala nam chłonąć z rynku najciekawsze pomysły dla naszej branży, wybierać te najbardziej obiecujące, a następnie rozwijać je pod kątem naszych potrzeb, aż do pilotażowego wdrożenia. Duże znaczenia dla InnVento ma partnerstwo Instytutu Nafty i Gazu, Izby Gospodarczej Gazownictwa oraz Agencji Rozwoju Przemysłu, które dla start-upów oznacza jeszcze szerszą sieć ekspertów, kontaktów i możliwości.

Dla PGNiG udział w takich kongresach jak Impact, który tłumnie odwiedzają młodzi, utalentowani ludzie z otwartymi umyłami i ciekawymi pomysłami, jest idealną okazją, by zachęcić kolejne start-upy do współpracy z nami. Bezpośredni kontakt jest bezcenny.

To właśnie tu, w Krakowie, rok temu spotkaliśmy zdolny zespół z 1000realities, z którym wspólnie opracowaliśmy opartą na VR i AR platformę do szkoleń dla pracowników. Dziś takie szkolenia z przeglądów gazowych stacji redukcyjno-pomiarowych są u nas z powodzeniem przeprowadzane.

Cały czas prowadzimy nabór do programu i zachęcam wszystkie start-upy pracujące nad projektami dla branży gazowniczej do zgłaszania się za pośrednictwem strony innvento.pl. Można tam znaleźć obszary, którymi jesteśmy szczególnie zainteresowani. Udostępniamy młodym zespołom przedsiębiorców i naukowców dobre warunki do rozwoju ich własnych pomysłów bezpośrednio pod okiem naszych ekspertów. Dzięki temu wspieramy rozwój start-upów z branży energetycznej i wspólnie wypracowujemy nowe rozwiązania technologiczne. Jestem przekonany, że gdy skończy się Impact w Krakowie, z wieloma poznanymi tu start-upami zobaczymy się w InnVento w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Kroplewski, wiceprezes ds. rozwoju, PGNiGPartner publikacji: PGNiG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy