Dojechać na Euro 2012

Materiał partnera sekcji
opublikowano: 27-10-2011, 00:00

KOMENTARZ.

ARKADIUSZ WOJTAS

dyrektor projektu Euro 2012, Schenker

Szacunki mówią, że do Polski na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w 2012 r. przyjedzie ponad milion kibiców. Z pewnością większość będzie chciała korzystać z transportu publicznego, a nie „eksperymentować” ze słabą infrastrukturą drogową. Nie da się ukryć, że opóźnienia w budowie dróg ekspresowych najbardziej mogą wpłynąć na sprawne przemieszczanie się kibiców i gości między miastami, w których będą rozgrywane mecze. To wyzwanie dla przewoźników pasażerskich w Polsce i dla organizatorów czarterowych połączeń – międzynarodowych przewoźników, którzy muszą rozwinąć współpracę z partnerami z Ukrainy.

Dla DB Schenker jako operatora logistycznego, odpowiedzialnego za szybkie i sprawne dostarczenie przesyłek również w czasie turnieju EURO 2012, sytuacja drogowa między miastami-gospodarzami ma znaczenie strategiczne. Zakres usług świadczonych w czasie mistrzostw czy olimpiad sportowych jest bardzo szeroki — należy zapewnić transport m.in. sprzętu sportowego drużyn, materiałów reklamowych sponsorów czy sprzętu telewizyjnego, który nierzadko trzeba przewozić ze stadionu na stadion.

Właściwe zabezpieczenie logistyczne EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie jest jednak nie lada wyzwaniem nie tylko ze względu na stan infrastruktury drogowej. Nie mniej ważne są także wiedza, doświadczenie i kompetencje w planowaniu i realizacji tak wymagających przedsięwzięć logistycznych jak mistrzostwa czy olimpiady sportowe. Konieczne jest przygotowanie bezpiecznych rozwiązań, aby wszystkie przesyłki klientów dotarły na miejsce na czas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera sekcji

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu