Dołącz do innowacyjnych

SACH
opublikowano: 27-02-2012, 00:00

Ruszyła rekrutacja na spotkania Klubu Innowacyjnych Przedsiębiorstw.

Z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcieliby wprowadzać w swoich firmach innowacje, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) organizuje cykl bezpłatnych spotkań ze specjalistami. Odbędą się one w ramach działania „Innowacje w Przedsiębiorstwach — Klub Innowacyjnych Przedsiębiorstw” (KIP) w dziesięciu polskich miastach. To nowa inicjatywa będąca częścią Roku Dobrego Zarządzania, jak PARP określił rok 2012. Skąd akurat taka nazwa i dlaczego zarządzanie?

— Dobre zarządzanie to jeden z kluczowych aspektów, który zwiększa szansę na odniesienie sukcesu w prowadzeniu biznesu. Dlatego w ramach tego roku zaplanowaliśmy szereg działań, które będą bezpośrednio wspierać przedsiębiorców we wdrażaniu nowych metod zarządzania wiedzą, informacją i zasobami ludzkimi. Służyć temu mają liczne spotkania organizowane w ramach Klubu Innowacyjnych Przedsiębiorstw, które przybliżą tematykę wprowadzania innowacji — mówi Bożena Lublińska-Kasprzak, prezes PARP.

Spotkania KIP będą się odbywać od 6 marca do 24 kwietnia i obejmą miasta w różnych regionach kraju. Poprowadzą je specjaliści związani z firmami (m.in. Google, Ernst & Young, Innovatika), spółkami (BOŚ Bank), a także eksperci akademiccy i osoby prowadzące własne przedsiębiorstwa.

Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in., jak firma może szybciej rozwijać się dzięki nowym rozwiązaniom (zaprezentowane zostaną doświadczenia polskie oraz zagraniczne), jakie szanse dają ekoinnowacje oraz jak odkryć w sobie innowacyjny potencjał. Co najmniej połowa czasu spotkań zostanie poświęconana interaktywne ćwiczenia, warsztaty i dyskusje nad proponowanymi rozwiązaniami dotyczącymi innowacji. Rekrutacja uczestników na zajęcia właśnie ruszyła. Oprócz przedsiębiorców mogą wziąć w nich udział także pracownicy firm, przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, samorządów i jednostek naukowych. Aby się zgłosić, trzeba wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie internetowej www. ecorys.pl/kip. Warto zarejestrować się wcześniej, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona. Organizator spotkań zapewnia materiały, tłumaczenie symultaniczne oraz poczęstunek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu