“Dolar jest nowym peso”

MD, moneynews.com
opublikowano: 30-09-2009, 16:12

Dolar będzie słabł, a inwestorzy będą go  pożyczać amerykańską walutę aby inwestować ją w bardziej rentowne aktywa, uważa Peter Schiff, prezes Euro Pacific Capital.

- Nie wiem, kiedy dolar zacznie się umacniać – powiedział Schiff w CNBC. – Dolar nie jest nowym jenem, nieszczęśliwie stał się nowym peso – dodał.

Słabość dolara i niskie stopy procentowe w USA spowodowały, że amerykańska waluta zaczęła być wykorzystywane do transakcji „carry trade”.

Schiff spodziewa się dalszego słabnięcia dolara. Jego zdaniem, pod względem zmienności zbliży się on do meksykańskiego peso. 

- Nie tylko możecie pożyczyć dolary bardzo tanio i zyskać inwestując w bardziej rentowne aktywa, ale wartość dolara będzie także nadal spadać, więc ktokolwiek zdecyduje się na carry trade, zarobi dodatkowe tony pieniędzy – powiedział. 

MD, moneynews.com

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, moneynews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / “Dolar jest nowym peso”