Dolar jeszcze silniejszy

Kamil Oziemczuk
opublikowano: 26-11-2010, 13:49

Zgodnie z oczekiwaniami, czwartkowa sesja należała do bardzo spokojnych. Zmienność była minimalna i większość par walutowych zamknęła się w okolicach otwarcia. Wszystko za sprawą Dnia Dziękczynienia, który mieliśmy wczoraj w USA. Giełdy akcji w USA również nie pracowały. Większość giełd europejskich zakończyła sesję niewielkimi wzrostami.

W piątek brakuje istotnych publikacji makroekonomicznych, które mogłyby w zdecydowany sposób wpłynąć na zachowanie walut. Po południu dołączy kapitał amerykański, aczkolwiek dzisiejsza sesja będzie skrócona o dwie godziny.

O wiele ciekawiej prezentuje się sytuacja z punktu technicznego. Para EUR/USD ustanowiła dziś nowe minimum w trendzie spadkowym, zaś dolar przebił poziom 3 zł po raz pierwszy od ponad dwóch miesięcy. Euro z kolei przebiło barierę 4 zł po raz pierwszy od 1 września br. To jednocześnie wybicie z trzymiesięcznej konsolidacji w przedziale 3,8727-3,9869 zł. Zamknięcie świecy dziennej powyżej 3,9869 zł otwiera drogę w okolice 4,10 zł za euro.

Dolar kontynuuje umocnienie do euro. Dziś rano kurs ustanowił nowe minimum, przebijając wsparcie na poziomie 1,3283. Kurs również przebił linię trendu wzrostowego, która znajdowała się na poziomie 1,3290. Zamknięcie świecy dziennej poniżej tych poziomów będzie kolejnym technicznym sygnałem do zajęcia krótkiej pozycji na parze. Najbliższe wsparcie - wynikające z teorii fal Elliotta - znajduje się na poziomie 1,3210. Spodziewamy się osiągnięcia tego poziomu jeszcze dziś. W przeciągu 2-3 kolejnych sesji można oczekiwać testowania wsparcia w postaci 200-dniowej średniej kroczącej na poziomie 1,3130. W średnim terminie minimalny zasięg ruchu spadkowego to 1,2950.

Para GBP/USD po wybiciu się z trójkąta na wtorkowej sesji, dziś kontynuuje spadek. Najbliższym wsparciem jest 1,5648 i jeszcze dziś spodziewamy się testowania tego poziomu. Opór znajduje się na poziomie 1,5920.

Po ośmiu sesjach konsolidacji w obszarze 82,77-83,83 dziś kurs wybija się górą z  kanału. To już trzecia z rzędu świeca popytowa na wykresie dziennym. Najbliższym opór techniczny znajduje się tuż nad górnym ograniczeniem kanału, tj. 83,99. Zamknięcie powyżej tego poziomu na wykresie dziennym będzie sygnałem  do dalszej kontynuacji ruchu wzrostowego na tej parze.

Kamil Oziemczuk
DM IDM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Oziemczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Dolar jeszcze silniejszy