Dolar powinien już odpocząć po wzrostach

Marcin R. Kiepas
22-01-2007, 00:00

Realizacja zysków i odbicie na rynku surowców to dwa czynniki, które w najbliższych dniach mogą prowokować osłabienie amerykańskiej waluty wobec euro i szwajcarskiego franka. Kurs EUR/USD może dotrzeć do 1,3080 na EUR/USD, a USD/CHF do 1,2330- -1,2350.

Konsolidacji euro i franka nie zdołały przerwać korzystne dla dolara dane makroekonomiczne. To sugeruje, że wszystkie wiadomości mogące wspierać kurs dolara są już w cenach. Do wzrostu kursu amerykańskiej waluty potrzebne są nowe, silniejsze impulsy. Mogą to być także wiadomości, które pozwolą zweryfikować nieco zbyt optymistyczne spojrzenie inwestorów na europejską gospodarkę.

Do czasu, aż nie pojawią się nowe impulsy, należy liczyć się z możliwością realizacji zysków na dolarze. Scenariusze zakładające wzmocnienie dolara w średnim terminie pozostają za to aktualne.

Marcin R. Kiepas

X-Trade Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar powinien już odpocząć po wzrostach