Dolar punktuje

Radek Marczyński, DM TMS Brokers
opublikowano: 10-03-2011, 00:00

Na rynek EUR/USD wróciła stabilizacja. Bariera 1,4 dolara za euro, którą rynek testował w poniedziałek, okazała się zbyt silna. Wydaje się, że podwyżki stóp procentowych w strefie euro są w cenach. Jeżeli nie pojawią się nowe impulsy trudno będzie o dalsze wzrosty euro. Analiza sytuacji głównych par walutowych potwierdza tezę, że to dolar powinien teraz zyskiwać.

Podaż euro wzmagają rosnące rentowności obligacji. Wczoraj rentowności 10-letnich papierów portugalskich wzrosły do 7,77 proc., najwyżej od utworzenia strefy euro. Niepokojące informacje napłynęły ze Szwajcarii. Dane o inflacji konsumentów wyniosły w ujęciu miesięcznym 0,4 proc., przekraczając oczekiwania analityków. To utwierdziło rynek w przekonaniu, że w tym roku, w czerwcu lub po wakacjach, SNB zdecyduje się na podwyżkę stóp procentowych. Frank szwajcarski zareagował umocnieniem do głównych walut i do złotego.

Radek Marczyński

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radek Marczyński, DM TMS Brokers

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu