Dolar znów nabrał sił

Robert Pietrzak, HFT Brokers
04-11-2015, 22:00

Środowa sesja na rynku walutowym upłynęła pod znakiem wzrostu kursu dolara amerykańskiego, który w koszyku G10 był zdecydowanie najsilniejszą walutą. To konsekwencja dobrych danych makroekonomicznych z amerykańskiej gospodarki — raport ADP pokazał wyższy od konsensu ekonomistów przyrost zatrudnienia w sektorze prywatnym — 182 tys. nowych miejsc pracy, przy prognozach na poziomie 180 tys.

Dzisiaj poznamy decyzję Banku Anglii w sprawie stóp procentowych w Wielkiej Brytanii, która na przestrzeni ostatnich tygodni może pochwalić się serią znakomitych danych makroekonomicznych. Według konsensu ekonomistów jest jeszcze za wcześnie na podwyżkę i stopy procentowe mają zostać utrzymane na poziomie 0,5 proc., jednak w średnim terminie rozpoczęcie cyklu zacieśniania polityki pieniężnej na Wyspach to oczekiwany przez rynek scenariusz.

Złoty w dalszym ciągu znajduje się pod presją sprzedających, a nasza waluta zyskiwała jedynie w stosunku do słabego w ostatnim czasie euro. Wczoraj decyzję o stopach procentowych podjęła Rada Polityki Pieniężnej (stóp nie zmieniono), a na konferencji prasowej władze monetarne przedstawiły obniżone prognozy wzrostu gospodarczego i inflacji na przyszłe lata oraz zwróciły uwagę na rosnące ryzyko w osiągnięciu celu inflacyjnego w przyszłości. Gołębi komunikat, połączony z przyszłoroczną zmianą składu RPP, wpływa na wzrost oczekiwań rynkowych dotyczących kolejnej obniżki stóp procentowych w Polsce. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Pietrzak, HFT Brokers

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar znów nabrał sił