Dolar znów osłabł

Dawid Kostecki XTB
opublikowano: 19-02-2014, 00:00

Komentarz walutowy

Notowania EUR/ USD wzrosły do poziomu obserwowanego ostatnio na początku stycznia. Impulsem były kolejne gorsze od oczekiwań danych ze Stanów Zjednoczonych. Indeks New York Empire State, który obrazuje koniunkturę gospodarczą w całym stanie, wyniósł 4,48 pkt, wobec konsensu na poziomie 12,51 pkt. Dodatkowo indeks rynku nieruchomości spadł poniżej granicznej bariery 50 pkt i wyniósł 46 pkt przy oczekiwaniach na poziomie 56 pkt. Oznacza to, że respondenci w większości negatywnie oceniają sytuację na rynku nieruchomości w USA.

Kolejne rozczarowujące dane rodzą plotki co do dalszych kroków Rezerwy Federalnej w kwestii programu QE3. Im mniejsze byłoby tempo jego ograniczania, tym słabszy powinien być dolar i taki scenariusz na razie jest przez rynek rozgrywany. Co więcej, kupujących euro za dolara nie zniechęcił słabszy od oczekiwań odczyt instytutu ZEW dla Niemiec, który wyniósł 55,7 pkt przy konsensie i poprzednim odczycie na poziomie 61,7 pkt. To tylko potwierdza fakt, że teraz liczą się tylko dane z USA i pytanie, co Fed zrobi dalej.

Złoty osłabł względem euro i franka, ale umocnił się do dolara i funta. Kurs USD/PLN spadł do 3,0121 i znalazł się najniżej od 2 stycznia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dawid Kostecki XTB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy