Doradca bliżej maklera

KSA
opublikowano: 03-07-2008, 00:00

Inwest Consulting i dom maklerski zaczynają się dzielić projektami. I dalej szukają synergii.

Inwest Consulting i dom maklerski zaczynają się dzielić projektami. I dalej szukają synergii.

Kilka tygodni temu DM IDMSA poinformował o zakupie akcji dających 7,7 proc. głosów i 10,8 proc. kapitału inwestycyjno-doradczej spółki Inwest Consulting. Firmy miały współpracować przy projektach IPO: dom maklerski miał się skupić na większych ofertach, a Inwest Consulting — na mniejszych. Współpracują?

— Już odbyło się spotkanie ze spółką, która została do nas „przekierowana”, a pierwotnie chciała zadebiutować za pośrednictwem IDM SA — mówi Paweł Śliwiński, prezes Inwest Consulting.

Na początku przyszłego tygodnia planowane jest spotkanie w sprawie zagranicznych spółek, które przy współpracy z DM IDMSA chciały zadebiutować na warszawskim parkiecie. Na razie nie wiadomo, kiedy widoczne będą pierwsze wymierne efekty współpracy.

Mimo słabej koniunktury na GPW Paweł Śliwiński dobrze ocenia II kwartał.

— Wyniki są zgodne z planem i satysfakcjonujące — mówi prezes.

Inwest Consulting ma dalej szukać synergii z domem maklerskim. Paweł Śliwiński wskazuje, że w portfelach inwestycyjnych obu spółek są bliskie branżowo podmioty, np. GPPI i Pragma Inkaso czy Electus i Remedis. Nie chce jednak ujawnić, czy może dojść do fuzji lub przejęć. Uchyla się też od odpowiedzi na pytanie, czy rozmawia z IDM SA w sprawie dalszej odsprzedaży swoich akcji Inwest Consulting. Grzegorz Leszczyński, prezes DM IDMSA, podkreślał, że obecny poziom zaangażowania jego spółki w doradczą firmę nie jest satysfakcjonujący.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu