Dotacje ponad granicami

opublikowano: 03-06-2018, 22:00

Rodzime firmy mogą starać się o pieniądze unijne nie tylko z krajowych i regionalnych programów operacyjnych, ale także z programów współpracy Interreg współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Polskie Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju i saksoński resort środowiska i rolnictwa uruchomiły nabór dotacyjny m.in. dla małych i średnich przedsiębiorstw z obu krajów. Granty oferuje program Interreg Polska — Saksonia.

— Poszukujemy dobrych, partnerskich inicjatyw. Chodzi o przedsięwzięcia dotyczące m.in. ochrony środowiska — mówi Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju. Oprócz małych i średnich firm w szranki o dotacje mogą również stanąć przedstawiciele organizacji pozarządowych, partnerstwa społecznego i gospodarczego. Wnioski można składać do 29 czerwca.

— Po dwóch latach wdrażania programu zawarliśmy umowy o dofinansowanie w wysokości 45,5 mln EUR. Szacujemy, że z końcem roku wybierzemy projekty o wartości 90 proc. budżetu programu — podkreśla Adam Hamryszczak. © Ⓟ

4,2 mln EUR Tyle wynosi budżet naboru z programu Interreg Polska — Saksonia.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.plsn.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu