DP zbuduje kolektor dla Święciechowy

Piotr Wielicki
opublikowano: 21-08-2001, 00:00

DP zbuduje kolektor dla Święciechowy

Leszczyńska spółka Delta Plus rozpoczęła budowę kolektora sanitarnego dla Święciechowy. Zakończenie inwestycji planowane jest na listopad. Do końca 2001 r. firma chce zamknąć realizację kolektora K-7, a w 2002 r. budowę miejskiego zbiornika wód deszczowych w Lesznie. Łączna wartość planowanych inwestycji przekracza 8,6 mln zł.

Ruszyła budowa kolektora sanitarnego wraz ze zlewnią i przepompownią ścieków dla Święciechowy koło Leszna. Wybrany na drodze przetargu wykonawca obiektu — Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Delta Plus — zapowiada, że roboty zostaną zakończone do końca listopada 2001 r.

Koszt zadania wynosi 1,4 mln zł. Do końca roku Delta-Plus skończy również realizację kolektora sanitarnego K-7 w Lesznie wartości 4,2 mln zł.

Leszczyńska firma planuje także, iż w 2002 r. gotowy będzie miejski zbiornik wód deszczowych. Koszt inwestycji wynosi ponad 3 mln zł. Łączna wartość tych kontraktów wynosi ponad 8,6 mln zł.

Budowa kolektora sanitarnego dla Święciechowy, który w przyszłości będzie połączony z powstającym w Lesznie-Zatorzu kolektorem K-7, prowadzącym do oczyszczalni ścieków w Henrykowie, jest finansowana w połowie z budżetu gminy, a w połowie z pożyczki zaciągniętej w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Projekt inwestycji opracował Zakład Obsługi Budownictwa Kolektor-Serwis z Leszna. Natomiast za realizację powstającego w Lesznie zbiornika wód deszczowych w całości zapłaci budżet miasta.

Delta Plus wygrała również przetarg na podwykonawstwo w ramach kolejnego etapu trasy W-Z w Lesznie. Andrzej Rozwalka, prezes PRI Delta Plus, ocenia wartość zleconych prac na 15-20 proc. wartości całego etapu, który ma kosztować prawie 3 mln zł.

— Mimo że portfel zamówień na 2001 r. mamy wypełniony w całości, na początku września przystąpimy do dwóch przetargów na wykonawstwo oczyszczalni ścieków w Poniecu i Bojanowie. Wartość planowanych robót oceniamy na 3 mln zł każda — zapowiada Andrzej Rozwalka.

Rok 2001 Delta Plus zamierza zamknąć obrotami wysokości ponad 10 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wielicki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu