Drągowski poddał się

KSA
opublikowano: 20-06-2008, 00:00

Warszawski pośrednik w obrocie nieruchomościami odwołał ofertę publiczną. Konkurencja nie składa broni.

Warszawski pośrednik w obrocie nieruchomościami odwołał ofertę publiczną. Konkurencja nie składa broni.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki AD. Drągowski podjęło uchwałę o odstąpieniu od emisji akcji. Jako powód podało „pogłębiającą się niekorzystną sytuację na rynkach finansowych i jej wpływ na dotychczasowy przebieg oferty publicznej, której efekty nie zapewnią realizacji strategii firmy zaprezentowanej w prospekcie emisyjnym”.

Niepowodzenie oferty to potwierdzenie naszej tezy sprzed kilku dni — pisaliśmy, że spółka zbyt wysoko się ceni. Pośrednik chciał sprzedać 5 mln akcji serii C po 3 zł za sztukę (początkowo liczył, że z emisji uzyska nawet ponad 20 mln zł). Pieniądze chciał wydać na rozwój sieci biur nieruchomości i zakup lokali do dalszej odsprzedaży.

Zarząd spółki odmówił nam komentarza do decyzji o odwołaniu oferty. Nie wiadomo więc, czy AD. Drągowski będzie chciał wrócić to pomysłu wejścia na GPW, gdy sytuacja na rynku kapitałowym się zmieni. Od przedstawicieli agencji PR, która pracowała przy ofercie, dowiedzieliśmy się natomiast, że na początku nadchodzącego tygodnia warszawska firma poinformuje o swoich dalszych planach.

Tymczasem — niezrażony porażką AD. Drągowskiego — do wejścia na giełdę szykuje się inny stołeczny pośrednik — Emmerson Nieruchomości.

— Pracujemy nad prospektem emisyjnym — mówi Piotr Juźków, który odpowiada w Emmersonie za projekt oferty publicznej.

Przyznaje, że spółce „nigdzie się nie spieszy”, ale nie zmienia swoich planów giełdowego debiutu.

— Chcemy złożyć prospekt w Komisji Nadzoru Finansowego jeszcze w tym roku — zapewnia Piotr Juźków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu