Drogie oferty na S7

opublikowano: 16-10-2019, 22:00

Ceny budowy odcinka drogi S7 od węzła Lotnisko na południowej obwodnicy Warszawy (POW) biją rekordy.

W 2017 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oszacowała budżet tej inwestycji na niespełna 120 mln zł. Przetarg wygrał jednak Rubau, którego oferta opiewała na ponad 220 mln zł. Wzrost cen materiałów i robocizny był jednak tak duży, że wykonawca nie radził sobie z realizacją kontraktu. Umowa została więc zerwana i obecnie GDDKiA szuka nowych wykonawców, którzy dokończą inwestycję. Zwiększyła kosztorys do ponad 331 mln zł, ale oferty, które otrzymała od wykonawców, znacznie go przekraczają.

Najtańszą ofertę złożyła Polaqua, wyceniając prace na 457,32 mln zł, najdroższą Strabag — 539,34 mln zł. Cena stanowi 60 proc. w kryterium oceny ofert. Pozostałe to termin przedłużenia okresu gwarancji na niektóre elementy infrastruktury (30 proc.) oraz skrócenie terminu realizacji (10 proc.) Wszyscy wykonawcy zadeklarowali przedłużenie gwarancji o 5 lat i skrócenie terminu budowy o 3 miesiące.

331,06 mln zł - tyle wynosi kosztorys na dokończenie budowy odcinka S7 od węzła Lotnisko na POW do Lesznowoli…

457,32 mln …a na tyle opiewa najtańsza oferta złożona przez firmę Polaqua.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu