Dromex wybuduje most na Targówku

Krzysztof Kluska
opublikowano: 09-10-2001, 00:00

Dromex wybuduje most na Targówku

Stołeczna firma Dromex będzie wykonawcą pierwszego etapu prac przy modernizacji ul św. Wincentego na Targówku. Inwestycja ma kosztować gminę ponad 2,8 mln zł. Władze lokalne zapowiadają kolejne przetargi związane z modernizacjami ulic przy Trasie Toruńskiej.

Stołeczna firma Dromex powiązana kapitałowo z giełdowym Budimexem wygrała przetarg na wykonanie nowego mostu nad Kanałem Bródnowskim i połączenie przeprawy z ulicą św. Wincentego. Całą inwestycję wartą nieco ponad 2,8 mln zł finansuje Gmina Warszawa Targówek, która jest inwestorem bezpośrednim w całym przedsięwzięciu. W imieniu gminy funkcję inwestora zastępczego pełni Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta. Zgodnie z informacjami przedstawicieli gminy Targówek, wszystkie pieniądze wyłożone na to przedsięwzięcie pochodzą ze środków własnych samorządu.

Zgodnie z informacjami pragnącego zachować anonimowość przedstawiciela Gminy Warszawa Targówek w ramach tej inwestycji firma Dromex musi rozebrać stary, nie spełniający norm technicznych most nad Kanałem Bródnowskim i zastąpić go nowym.

— Planujemy połączyć most i ulicę Wincentego z ulicą Kondratowicza. W ramach tego zadania, które zakończy się w połowie maja 2002 roku, firma Dromex musi przebudować fragment ul. Wincentego.

Na razie nie wiadomo, czy główny wykonawca zamierza współpracować z jakąś inną firmą przy budowie nowej przeprawy. Spółka realizuje obecnie dwie duże inwestycje przy budowie mostów i dojazdów do nich współpracując przy moście nad Zalewem Zegrzyńskim z firmą Zakład Budownictwa Mostowego Przedsiębiorstwo Państwowe. Podobnie jest przy budowie węzła Czerniakowskiego, gdzie budową estakad zajmuje się Mostostal Warszawa.

Według informacji przedstawicieli Gminy Warszawa Targówek, już na początku przyszłego roku należy się spodziewać kolejnych przetargów związanych z przebudową ulicy św. Wincentego. Niezbędne jest bowiem połączenie tej drogi z ulicą Malborską. Dalsze plany samorządu zakładają przebudowę ulicy Głębockiej i połączenie jej z Trasą Toruńską. W grę wchodzi budowa kilku skrzyżowań i zmiana organizacji ruchu. Na razie przedstawiciele samorządu nie wiedzą, z jakich funduszy będą finansowane następne inwestycje drogowe w rejonie Targówka. Tym bardziej że wszystkie inwestycje związane z Trasą Toruńską mogą liczyć na dofinansowanie z budżetów miast i państwa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Krzysztof Kluska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Dromex wybuduje most na Targówku