Drozapol myśli o energii odnawialnej

KZ
opublikowano: 05-04-2012, 08:38

Drozapol-Profil, dystrybutor wyrobów hutniczych, ogłosił zamiar rozpoczęcia działalności w sektorze energii odnawialnej.

Spółka myśli o segmencie energii wiatrowej.

- Sektor ten od kilku miesięcy poddawany jest wnikliwej analizie, w efekcie czego utworzona została w spółce dywizja energii odnawialnej, w której znajdują się osoby z wieloletnim doświadczeniem w energetyce wiatrowej. Aktualnie zarząd prowadzi rozmowy z kilkoma firmami w sprawie zakupu projektu farmy wiatrowej. Celem na 2012 rok jest rozpoczęcie inwestycji w farmę wiatrową o mocy od 1 MW do 10 MW.
Przewidywana maksymalna kwota inwestycji ze środków własnych w 2012 roku to kilkanaście mln zł, co jednak stanowi tylko część kosztów pierwszej farmy - napisano w komunikacie.

Pozostałą część spółka planuje sfinansować kredytem bankowym, a także bierze pod uwagę ewentualne wprowadzenie zewnętrznego inwestora instytucjonalnego lub prywatnego.

- Na ten temat prowadzone już są rozmowy z potencjalnymi partnerami. W zależności od struktury transakcji, finansowanie na budowę farm wiatrowych pozyskiwać będzie albo Drozapol-Profil albo utworzona spółka celowa, której Drozapol-Profil będzie głównym udziałowcem - dodano.

W tym roku spółka planuje także kupić kolejny projekt lub projekty które będą realizowane w 2013 i 2014 roku, po zakończeniu realizacji pierwszej farmy.

- Kwestie finansowania Zarząd omawiał wstępnie z bankami udzielającymi kredytów na tego typu inwestycje - napisano.

W związku z rozszerzeniem działalności, na najbliższe Zwyczajne Walne Zgromadzenie, które planowane jest na czerwiec 2012r., zarząd zaproponuje rozszerzenie działalności (PKD) o obszary energetyki odnawialnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Energetyka / Drozapol myśli o energii odnawialnej