DSS dopinają przejęcia

ANP
opublikowano: 14-09-2010, 00:00

Do uzgodnienia zostały pakiety socjalne. Do kompromisu coraz bliżej.

Do uzgodnienia zostały pakiety socjalne. Do kompromisu coraz bliżej.

Dolnośląskie Surowce Skalne (DSS) domykają rozmowy o przejęciu od skarbu 85 proc. udziałów Kieleckich Kopalni Surowców Mineralnych (KKSM) i Kopalni Surowców Skalnych (KSS) w Złotoryi.

— W obu przypadkach negocjacje są zakończone i rozmawiamy już wyłącznie o pakietach socjalnych. Powoli zbliżamy się do kompromisu — mówi Jan Łuczak, prezes DSS.

Do 17 września spółka ma wyłączność negocjacyjną w sprawie dolnośląskiej firmy. Wystąpiła także o tygodniowe przedłużenie rozmów dotyczących kieleckiej spółki.

— Wierzymy, że do końca września zakończymy je i podejmiemy kluczowe decyzje w sprawie finansowania przejęć — dodaje Jan Łuczak.

W grę wchodzą nowa emisja akcji i finansowanie dłużne. Obie prywatyzowane spółki mają przynieść w 2011 r. 167 mln zł przychodów i 20 mln zł zysku netto. Według prognoz DSS, w 2011 r. giełdowa spółka uzyska (po konsolidacji wyników z przejętymi) 46,9 mln zł zysku netto i 515 mln zł przychodów. W tym roku będzie jednak gorzej niż zakładano i przychody samego DSS sięgną 171,1 mln zł, EBITDA 29,8 mln, a strata netto 5,7 mln zł. Powodem są słabsze od oczekiwań zarządu wyniki półrocza oraz przesunięcie kontraktów m.in. na dostawę i ułożenie mas mineralno-asfaltowych na odcinki autostrady A2 Stryków — Konotopa realizowanej przez chiński COVEC.

— Dostawy na ten kontrakt rozpoczynamy z trzymiesięcznym opóźnieniem. Walczymy o kilka dużych umów na dostawy dla kolejnych kontraktów autostradowych i na drogi ekspresowe. Realizacja niektórych może rozpocząć się jeszcze w 2010 r. To zlecenia, których wartość zaczyna się od 30 mln zł — mówi prezes DSS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane