DTC zapłacą za pasaż

Agnieszka Janas
opublikowano: 17-05-2005, 00:00

Stołeczny Pasaż Wiecha, znajdujący się na tyłach sklepów należących do Domów Towarowych Centrum Real Estate (DTC RE), ma szansę na zmianę wyglądu.

Właściciel nieruchomości (wynajmowanych m.in. przez Reserved, C&A, Zarę, Sephorę) zadeklarował sfinansowanie całości prac związanych z rewitalizacją tej części Śródmieścia, powszechnie uważanej za jedną z najbardziej niebezpiecznych w mieście. Pod koniec 2004 r. Warszawski Oddział SARP przeprowadził konkurs, we współpracy z Naczelnym Architektem Miasta, którego celem było stworzenie założeń oraz pomysłów remontu i przebudowy Pasażu Wiecha. Wygrał projekt pracowni architektonicznych maas oraz Bulanda & Mucha Architekci. Na podstawie tej pracy nagrodzone zespoły wraz z pracownią Maćków z Wrocławia wykonały koncepcję pokonkursową, która uwzględnia rozwiązania architektów oraz spełnia oczekiwania inwestora. Z założeń zwycięskiej pracy przeniesiono: udrożnienie ciągu pieszego w pasażu przez usunięcie betonowych donic i elementów niskiego zadaszenia, zmianę kompozycji zachodniej elewacji budynków Wars, Sawa i Junior na wertykalną, nawiązującą do sposobu kształtowania fasad ulicy Chmielnej oraz wprowadzenie elementu domykającego pasaż od góry. W tej chwili inwestor czeka na uchwałę rady miasta w sprawie oddania zarządzania Pasażu Wiecha spółce DTC RE. Trwają też przygotowania do opracowania projektu budowlanego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / DTC zapłacą za pasaż