Dubaj zamierza zaszczepić 70 proc. populacji do końca 2021 roku

ARŻ, Reuters
opublikowano: 29-12-2020, 11:29

Dubaj planuje zaszczepić 70 proc. swojej populacji szczepionką COVID-19 wyprodukowaną przez firmy Pfizer i BioNTech do końca 2021 roku, pisze Reuters.

Dubaj
Dubaj
Fot. Pexels

Dubaj, w którym mieszka ponad 3,3 mln ludzi, rozpoczął w zeszłym tygodniu kampanię bezpłatnych szczepień, która w pierwszej fazie skierowana jest mieszkańców w wieku powyżej 60 lat. Zastrzyki otrzymają także dorośli z chorobami przewlekłymi oraz pracownicy służb medycznych i porządkowych.

Drugi etap szczepień ma rozpocząć się w kwietniu i objąć pozostałych mieszkańców. Władze oczekują, że do końca 2021 roku szczepionki przyjmie ok. 70 proc. populacji arabskiego centrum biznesowego.

Ministerstwo zdrowia ZEA dopuściło medykament firm Pfizer i BioNTech do użytku w nagłych wypadkach, jednak żaden z pozostałych emiratów nie rozpoczął do tej pory szczepień na szeroką skalę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane