Dubaj zbudował najgłębszy basen na świecie

PAP , DI
opublikowano: 15-07-2021, 10:08

Za godzinę zwiedzania przestrzeni wypełnionej 14,6 mln litrów wody trzeba zapłacić, w zależności od wymaganego sprzętu, od 500 do 1500 zł.

W Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich otworzono najgłębszy na świecie 60-metrowy basen do nurkowania, gdzie głęboko pod wodą można grać w szachy, piłkarzyki i inne gry, a także odkrywać opuszczone zatopione miasto.

deep dive dubai

Kierując się światłem i nastrojową muzyką, nurkowie mogą zwiedzać przestrzeń wypełnioną 14,6 mln litrów wody. Godzina nurkowania kosztuje od 500 do 1500 zł w zależności od wymaganego sprzętu — odwiedzający mogą ćwiczyć nurkowanie z powietrzem oraz freediving, gdzie wstrzymują oddech. Na razie basen jest otwarty jedynie dla zaproszonych gości, ale pod koniec lipca będzie przyjmował rezerwacje od wszystkich chętnych.

Basen, wyposażony w ponad 50 kamer — w celach rozrywkowych i bezpieczeństwa — został zweryfikowany przez Księgę Rekordów Guinnessa, która potwierdziła, że jest „o 15 metrów głębszy niż jakikolwiek inny”.

Obiekt, w którym mieści się basen, przypomina muszlę ostrygi, co jest nawiązaniem do historycznego dziedzictwa poławiaczy pereł w emiratach. Jest także największym podwodnym studiem filmowym w regionie.

Położony na wybrzeżu Zatoki Perskiej i otoczony pustynią Dubaj słynie z ekstrawaganckich i rekordowych atrakcji, takich jak zaśnieżony kryty stok narciarski, duże parki wodne i najwyższy budynek na świecie — Burdż Chalifa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane