Czytasz dzięki

Duży wzrost i błyskawiczny spadek Bitcoina

ARŻ, Bloomberg
opublikowano: 03-08-2020, 15:29

Największa kryptowaluta na świecie wzrosła do 12 112 USD tuż po północy czasu nowojorskiego. Była to najwyższa wartość od sierpnia 2019 roku. Kurs szybko spadł.

Już po 30 minutach Bitcoin kosztował znacznie mniej, 10 638 USD. Przed godz. 9 odnotował kolejny wzrost, tym razem do 11 224 USD. 

Bitcoin
Zobacz więcej

Bitcoin fot. Bloomberg

„Istnieją dwa czynniki, które sprawiają, że rynek ten jest szczególnie niestabilny. Jednym z nich jest niski poziom płynności, który jest jedną z cech charakterystycznych Bitcoina ze względu na niedobór technologii cyfrowych. Drugi to rosnąca liczba giełd kryptowalut, które oferują ekstremalną dźwignię finansową ”- powiedział Bloombergowi Mati Greenspan, założyciel Quantum Economics. 

Bitcoin zyskał na wartości w ostatnich dniach po wzroście powyżej 10 000 USD. W połowie marca, w związku z niepewnością rynkową spowodowaną koronawirusem, spadł do 4904 USD.W połowie maja kosztował już ok. 9000 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Bloomberg

Polecane