Dwie budowy Hochtief

MAS
opublikowano: 02-02-2010, 00:00

Przez najbliższe dwa lata Hochtief Polska zrealizuje w Warszawie dwa projekty — mieszkaniowy i biurowy.

Przez najbliższe dwa lata Hochtief Polska zrealizuje w Warszawie dwa projekty — mieszkaniowy i biurowy.

Warszawski oddział Hochtief Polska podpisał umowy na budowę budynku biurowo-usługowego Nowy Dom Jabłkowskich u zbiegu ulic Chmielnej i Brackiej w centrum miasta oraz budynków mieszkalnych przy ul. Sokratesa 13 na Bielanach.

Sześciokondygnacyjny Nowy Dom Jabłkowskich powstaje na zlecenie spółki z grupy LHI Leasing Polska. Prace rozpoczęte w styczniu 2010 r. zakończą się w czerwcu 2011 r. Budynek zajmie około 4,8 tys. mkw. powierzchni. Na parterze zaprojektowano część usługowo-handlową, a na pozostałych piętrach biura. W podziemiach powstanie dwukondygnacyjny parking.

Druga umowa zawarta przez Hochtief dotyczy budowy pierwszego etapu osiedla Sokratesa Park, w ramach którego powstaną dwa budynki mieszkalne z tarasami na dachach, 297 mieszkaniami i parkingiem podziemnym na 274 samochody. Docelowo na osiedlu powstanie około 600 mieszkań, osiem lokali użytkowych i klub fitness. Projekt jest realizowany na zlecenie spółki Sokratesa Development. Osiedle pow-stanie w pobliżu stacji metra Młociny, a także terenów leśnych i rekreacyjnych. Prace budowlane ruszą w lutym 2010 r. i zakończą w I kw. 2012 r. Zgodnie z zapisami umowy wartości kontraktów stanowią informację poufną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane