Dwóch faworytów do PKO

Beata Tomaszkiewicz
opublikowano: 19-06-2007, 00:00

Rada nadzorcza PKO BP ma w tym tygodniu wybrać takiego prezesa, który nie zmieni układu sił w zarządzie.

Rada nadzorcza PKO BP ma w tym tygodniu wybrać takiego prezesa, który nie zmieni układu sił w zarządzie.

Jutro, a najpóźniej w czwartek zbierze się rada nadzorcza PKO BP. Jej zadaniem będzie wybór prezesa.

— Rada przesłucha ośmiu kandydatów na prezesa, a następnie będzie się starała wybrać z nich najodpowiedniejszego — mówi osoba związana z wyborami.

Woli użyć trybu przypuszczającego, bo w przypadku wyborów prezesa PKO BP oznajmującego być nie może. To już czwarte od jesieni 2006 r. podejście rady do znalezienia idealnego kandydata. Tym razem taktyka jest inna niż w poprzednich. Rada nie ogłosiła konkursu i nie czekała na kandydatów, ale sama złożyła zaproszenia osobom typowanym na stanowisko szefa banku.

— I teraz na ośmioosobowej liście ma przynajmniej dwóch faworytów: Rafała Juszczaka, wiceprezesa pełniącego obowiązki prezesa, i Marka Głuchowskiego, szefa rady — twierdzi inna osoba związana z konkursem.

Nasz rozmówca podkreśla, że Juszczak jest mocno zaangażowany w realizację nowej strategii PKO BP, a akceptacja strategii jest jednym z podstawowych kryteriów konkursu. Z kolei Marek Głuchowski jest meganadzorcą banku.

— Jeśli uda się go przekonać do przejęcia stanowiska prezesa (do tej pory, mimo namów, odmawiał), to Juszczak zostanie wiceprezesem wykonawczym. Czyli i tak będzie odpowiedzialny za strategię — wyjaśnia nasz informator.

Także pozycja Głuchowskiego, poza tytułem prezesa, niewiele by się zmieniła. Nasz informator przekonuje, że pozostała szóstka kandydatów nie ma tak wysokich notowań, jak p.o. prezes i szef rady. Ale wiadomo: gdzie dwóch się bije…

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Beata Tomaszkiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dwóch faworytów do PKO