Dworki i pałace

Dorota Kaczyńska
opublikowano: 21-01-2003, 00:00

W zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa pozostały dworki, których byli właściciele lub ich spadkobiercy zgłosili roszczenia. Zgodnie z prawem, AWRSP nie może takich obiektów wystawiać do sprzedaży. Znajdują się one głównie na terenach objętych działalnością oddziałów AWRSP w Olsztynie, Gorzowie Wielkopolskim, Zielonej Górze, Szczecinie i Wrocławiu. W zasobie agencji znajdują się też obiekty zabytkowe w kompleksach rezydencjonalnych, pałacowych i gospodarczych. Większość tych nieruchomości jest zniszczona. Osoby zainteresowane nabyciem zabytkowej nieruchomości powinny być przygotowane na wysokie koszty remontów, przeprowadzanych zgodnie z wymaganiami konserwatora zabytków i pod jego stałym nadzorem. Przykładowe ceny: barokowy dwór z XVII w. z parkiem i budynkami folwarcznymi — 146 tys. zł;

dworek myśliwski, przełom XVIII-XIX w. o pow. 350 mkw. z parkiem — 400 tys. zł, pałacyk z XVIII w. z parkiem — 1,45 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Kaczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Dworki i pałace