Dywidendowy Dom

opublikowano: 06-09-2017, 22:00

Kupno akcji Dom Development zaleca Bank Zachodni WBK, wyceniając jeden walor na 94,5 zł.

Oznacza to kilkunastoprocentowy potencjał wzrostu. Wyższa wycena w stosunku do poprzedniej jest skutkiem podniesienia prognoz zysków dewelopera na lata 2017-19. To natomiast konsekwencja dobrej sytuacji na rynku mieszkaniowym i przejęcia trójmiejskiego Euro Stylu.

BZ WBK zakłada, że krok ten umożliwi spółce szybką ekspansję geograficzną. Dotychczas działała głównie w Warszawie i na niewielką skalę we Wrocławiu. Stopniowy wzrost wolumenów przedsprzedaży powinien przełożyć się zaś na wzrost zysków w kolejnych kwartałach, w których Dom Development będzie przenosić własność mieszkań na klientów.

Solidny bilans ma pozwolić przy tym na zwiększenie dywidendy na akcję z 5,05 zł w 2017 r. do 9,60 zł w 2019 r. Bank zakłada przy tym, że stopy procentowe utrzymają się na niskim poziomie jeszcze przez co najmniej dwa lata, co będzie sprzyjać wolumenom sprzedaży mieszkań. Po 2018 r. przewiduje stopniowy spadek wolumenów ze względu na prawdopodobną podwyżkę stóp procentowych i niekorzystne zmiany demograficzne.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu