Czytasz dzięki

Dzień bez gotówki

SW
opublikowano: 26-06-2017, 22:00

Dzisiaj obchodzimy Dzień bez płacenia gotówką.

To inicjatywa Narodowego Banku Polskiego (NBP), która ma zachęcać do płatności bezgotówkowych. W tym samym celu 12 czerwca Minister Rozwoju i Finansów, Związek Banków Polskich oraz przedstawiciele Visy i Mastercarda podpisali porozumienie w sprawie współpracy oraz uruchomienia Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego. Zakłada on wsparcie przedsiębiorców, którzy do tej pory nie przyjmowali w swoich placówkach opłat bezgotówkowo,w uruchomieniu terminalu oraz pokrycie opłat transakcyjnych. Szacuje się, że ponad 80 proc. polskich sprzedawców detalicznych korzystających z kas fiskalnych nadal nie oferuje klientom możliwości płacenia kartą.

— Wynika to z dodatkowych kosztów oraz zobowiązań, jakie muszą ponosić. Jeżeli sprzedawca korzysta z kasy fiskalnej, to w celu zapewnienia płatności kartą płatniczą musi wydzierżawić terminal — mówi Michał Pawłowski, menedżer w iPOS.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Polecane