Dzień ważnych danych

Marcin R. Kiepas Admiral Markets
23-09-2014, 00:00

Komentarz walutowy

Wydarzeniem dnia na świecie, a jednocześnie wydarzeniem całego tygodnia, będzie publikacja wstępnych odczytów wrześniowych indeksów PMI od Chin, poprzez Francję, Niemcy i strefę euro, aż po USA. W większości przypadków oczekiwane są wyniki nieco gorsze niż w sierpniu.

Na szczególną uwagę zasługują dane z Chin, gdzie indeks PMI będzie balansował na krawędzi pomiędzy rozwojem i recesją w sektorze przemysłowym, a także dane z Niemiec, które są koniem pociągowym europejskiej gospodarki. To właśnie te raporty mają szansę przesądzić o nastrojachwe wtorek. Im będą one gorsze, tym większa będzie presja na złotego i inne ryzykowne aktywa. I odwrotnie.

Na krajowym podwórku wydarzeniem wtorku będzie publikacja przez GUS najnowszych danych o stopie bezrobocia i sprzedaży detalicznej. W naszej opinii drugi raport może rozbudzić dyskusję o możliwej obniżce stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej w październiku o 50 pkt. baz. W przypadku słabych nastrojów na świecie dodatkowo przeceni to złotego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas Admiral Markets

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dzień ważnych danych