E-archiwum ma być proste

JAK
opublikowano: 07-02-2007, 00:00

Dla użytkownika oprogramowanie do przeglądania archiwów dokumentów musi być proste.

Dla użytkownika oprogramowanie do przeglądania archiwów dokumentów musi być proste.

— Oprogramowanie wykorzystywane do udostępniania zarchiwizowanych dokumentów można podzielić na dwa rodzaje: bezpośrednie narzędzie dostępowe, np. autorska aplikacja lub serwis dostarczający dokumenty do aplikacji u klienta w formie linku do dokumentu podpiętego pod rekord danego klienta w systemie ERP lub CRM — tłumaczy Piotr Cholewa, prezes ArchiDoc.

Z punktu widzenia użytkownika najważniejszym elementem programu będzie sposób korzystania z niego. Dostęp do repozytorium dokumentów może być umożliwiony przez specjalną zakładkę na stronie internetowej firmy.

— Systemy archiwizacji oferują różne formy interakcji — od operacji na systemach plików, przez aktywny dla aplikacji interfejs, który wymaga integracji z zewnętrznymi aplikacjami lub bazami danych, po dedykowane, oparte zwykle na przeglądarce internetowej — opisuje Piotr Nogaś z Symantec Poland.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu