Easy Touch wchodzi do Azji

PAP, KL
opublikowano: 04-01-2008, 00:00

Spółka zależna Pronoksu zacieśnia współpracę z Wal-Martem i Amazonem. Myśli o wejściu na nowe rynki.

Spółka zależna Pronoksu zacieśnia współpracę z Wal-Martem i Amazonem. Myśli o wejściu na nowe rynki.

Easy Touch, spółka zależna giełdowego Pronox Technology, w styczniu rozpoczyna współpracę z siecią sklepów Wal-Mart w Chinach. Spółka, która kooperuje już ze sklepem internetowym Amazon w Chinach i Wielkiej Brytanii, zamierza rozszerzyć współpracę także na inne kraje.

— Testowo zaczniemy w ośmiu największych miastach Chin, w drugim kwartale 2008 r. będziemy już mogli dostarczać produkty do sieci w całym kraju — powiedział Mariusz Jawoszek, prezes Easy Toucha.

W czwartym kwartale 2007 r. produkty Easy Toucha trafiły do oferty brytyjskiego i chińskiego sklepu internetowego Amazon. Zdaniem Mariusza Jawoszka, współpraca na obu rynkach rozwija się właściwie i choć na razie nie przynosi znaczących obrotów, to jest perspektywiczna.

Easy Touch może pojawić się też w sklepach Amazona w kolejnych krajach.

Spółka, która rozważa wejście na GPW, zajmuje się produkcją akcesoriów i peryferii komputerowych oraz szerokiej gamy produktów elektroniki użytkowej.

Wszystkie swoje produkty spółka wytwarza w Chinach. Wyjątkiem są jedynie telewizory LCD, które powstają w Polsce.

W 2007 r. około 66 proc. sprzedaży Easy Touch pochodziło z naszego kraju, a 33 proc. z zagranicy. Plany na 2008 r. zakładają odwrócenie proporcji. Spółka planuje na 2008 r. 120-150 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Obecnie najważniejszym rynkiem eksportowym dla Easy Touch jest Europa. Firma liczy jednak m.in. na kontakty z Azją i USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy