EBC wyda wkrótce opinię dot. uchwały RPP

PAP
opublikowano: 01-04-2010, 17:11

Europejski Bank Centralny, na wniosek prezesa NBP Sławomira Skrzypka, wyda wkrótce opinię dotyczącą uchwały RPP zmieniającej zasady tworzenia i rozwiązywania rezerwy na pokrycie ryzyka zmian kursu złotego do walut obcych w NBP- poinformował PAP Wiktor Krzyżanowski z EBC.

"Prezes NBP Sławomir Skrzypek zwrócił się tydzień temu do EBC z prośbą o opinię dotyczącą projektu uchwały Rady Polityki Pieniężnej zmieniającą uchwałę w sprawie zasad tworzenia i rozwiązywania rezerwy na pokrycie ryzyka zmian kursu złotego do walut obcych" - powiedział w rozmowie z PAP Krzyżanowski.

"Wkrótce EBC wyda taką opinię" - dodał.

RPP przyjęła 30 marca uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie zasad tworzenia i rozwiązywania rezerwy na pokrycie ryzyka zmian kursu złotego do walut obcych w Narodowym Banku Polskim. W uzasadnieniu Rada napisała, że celem uchwały jest doprecyzowanie dotychczas obowiązujących zasad tworzenia i rozwiązywania tych rezerw. Wejście w życie uchwały z dniem uchwalenia, czyli z pominięciem 14 dni od dnia ogłoszenia, wynika z potrzeby uznania ważnego interesu państwa.

Jak poinformował na konferencji po zakończonym w środę posiedzeniu Rady prezes NBP Sławomir Skrzypek, w ocenie zarządu NBP uchwała ta "jest obarczona poważnymi wadami prawnymi".

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / EBC wyda wkrótce opinię dot. uchwały RPP