Ecoren pręży się do debiutu

Ewa Szczecińska
opublikowano: 14-03-2007, 00:00

Debiut spółki zależnej KGHM jest planowany na 2008 r. Ale już zakasała rękawy, śrubując wyniki.

Debiut spółki zależnej KGHM jest planowany na 2008 r. Ale już zakasała rękawy, śrubując wyniki.

Władze Ecorenu (dawne KGHM Metale DSI), należącego do grupy Polskiej Miedzi, chcą w tym roku osiągnąć 60 mln zł przychodów ze sprzedaży i 10 mln zł zysku netto. To byłby absolutny rekord, a przy okazji przynęta dla przyszłych inwestorów giełdowych. Dla porównania, firma za 2006 r. osiągnęła 54 mln zł przychodów ze sprzedaży i 7,4 mln zł zysku netto.

Ecoren nastawia się na przetwarzanie odpadów powstających przy produkcji miedzi. Spółka zaczęła ten rok od kupna za ponad 1 mln zł od spółki Inova, czyli podmiotu zależnego, oddziału wzbogacania rudy.

— Ta transakcja z jednej strony rozwinie Ecoren, z drugiej — pozwoli na restrukturyzację Inovy, która zajmie się docelowo elektroniką — wyjaśnia Mariusz Bober, prezes KGHM Ecoren.

Nowy oddział Ecorenu rocznie utylizuje 3 tys. ton tzw. wymurówki i z tego odzyskuje około 1 tys. ton koncentratu miedzi i srebra. Inwestycja jest elementem porządków w grupie Ecorenu, który posiada akcje i udziały w dziesięciu spółkach, m.in. giełdowych Interferiach, Warszawskiej Fabryce Platerów Hefra czy Walcowni Metali Łabędy.

KGHM Ecoren, który jest jedynym polskim producentem renu, zamierza do 2008 r. zadebiutować na parkiecie. W tym roku chce wyprodukować 3 tony nadrenianu amonu, czyli dwukrotnie więcej niż przed rokiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy