EFH chce potroić EBITDA

KSA
opublikowano: 14-09-2010, 00:00

Spółka opublikowała prognozy. Liczy na wzrost zysków dzięki poprawie na rynku i restrukturyzacji.

Spółka opublikowała prognozy. Liczy na wzrost zysków dzięki poprawie na rynku i restrukturyzacji.

Kilka dni temu zapowiadaliśmy na łamach "PB", że Europejski Fundusz Hipoteczny (EFH) szykuje prognozy wyników. Nieruchomościowa spółka podzieliła się właśnie z rynkiem swoimi oczekiwaniami dotyczącymi skonsolidowanego EBITDA i zysku operacyjnego. Spodziewa się wypracować w tym roku 27 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację i 18 mln zł zysku operacyjnego. W 2009 r. miała odpowiednio 8,2 mln zł EBITDA i 0,63 mln zł zysku operacyjnego.

— Nie podajemy prognozy zysku netto, bo to, jaki on będzie na koniec roku, zależy m.in. od tego, ile pieniędzy uda nam się pozyskać z emisji akcji — mówi Izabela Gałązka, wiceprezes EFH.

W połowie października spółka zamierza zamknąć ofertę prywatną, z której chce uzyskać blisko 89 mln zł (jeśli sprzedadzą się wszystkie akcje serii M po cenie 1 zł). Około 30-40 mln zł zamierza przeznaczyć na spłatę zadłużenia, co wpłynie na zmniejszenie kosztów finansowych i na poziom zysku netto.

— Jeśli uda nam się spłacić dług na zakładanym poziomie, w przyszłym roku wynik finansowy będzie o 3,6 mln zł lepszy — podkreśla Izabela Gałązka.

Pozostałe pieniądze z emisji EFH przeznaczy na zakup biurowca lub hotelu.

— Biurowiec zlokalizowany jest w Warszawie, blisko centrum, a hotele, którym się przyglądamy, na północy kraju — mówi Marcin Podobas, wiceprezes EFH.

Spółka może nabyć jedną z tych nieruchomości. Żadna z nich nie jest powiązana z którymkolwiek z akcjonariuszy lub zarządzających w EFH.

EFH chce zaoferować też akcje serii L po 2 zł. Możliwość ich objęcia będzie miał jeden z akcjonariuszy uczestniczący w poprzedniej ofercie spółki, gdy akcje też były sprzedawane po 2 zł.

— Zależy nam na pozyskaniu inwestorów finansowych. To najlepszy moment na inwestycję w EFH, bo naszym zdaniem akcje są niedoszacowane, a operacyjny dołek spółka ma już za sobą — podkreśla Marcin Podobas.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane