Eficom doradzi perełkom

SG
opublikowano: 03-12-2007, 00:00

Dwudziesty debiutant z New Connect chce urosnąć na boomie na doradztwo przy zdobywaniu unijnych pieniędzy.

Dwudziesty debiutant z New Connect chce urosnąć na boomie na doradztwo przy zdobywaniu unijnych pieniędzy.

Eficom, firma zajmująca się konsultingiem i doradztwem, ma dziś debiutować na alternatywnym rynku akcji. W ofercie prywatnej uzyskał około 5 mln zł, głównie na przejęcia innych firm doradczych i inwestycje w spółki innowacyjne, którym następnie pomoże w wejściu na New Connect. Cena emisyjna Eficomu wynosiła 3,6 zł.

— Dotychczas doradzaliśmy przy uzyskaniu dla naszych klientów ponad 200 mln zł. Firmy doradcze czekają teraz jeszcze większe żniwa, bo w ramach unijnego wsparcia w latach 2008-13 przewidziano dla Polski 67 mld EUR, cztery razy więcej niż w latach poprzednich — mówi Anna Nietyksza, prezes Eficomu.

Debiutant chce przejmować firmy specjalizujące się m.in. w doradztwie przy zdobywaniu finansowania dla jednostek samorządowych, infrastruktury i środowiska, a także przy regionalnych programach operacyjnych. Szefowa firmy mówi, że prowadzi rozmowy z kilkoma potencjalnymi spółkami, które ma zamiar przejąć.

Poza tym Eficom chce zbudować portfel inwestycyjny z młodych spółek, które z czasem powiększałyby grono emitentów New Connect.

— Mamy już podpisane umowy z czterema takimi firmami. Chcemy inwestować w innowacyjne przedsięwzięcia, którym oprócz finansowania europejskiego gwarantowalibyśmy pośrednictwo w uzyskaniu finansowania z rynku kapitałowego i refinansowanie tych usług z funduszy europejskich — dodaje Anna Nietyksza.

W całym 2007 r. firma prognozuje osiągnięcie 4 mln zł przychodów oraz ponad 0,7 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Eficom doradzi perełkom