EFL CHCE PRZEJĄĆ PRZEDSTAWICIELI TFL

Artur Niewrzędowski
opublikowano: 24-08-1999, 00:00

EFL CHCE PRZEJĄĆ PRZEDSTAWICIELI TFL

Lider rynku leasingu zrobił kolejny krok w celu konsolidacji sieci sprzedaży

Towarzystwo Finansowo-Leasingowe z Wrocławia rozważa skierowanie do prokuratury zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Europejski Fundusz Leasingowy, inną wrocławską firmę, która próbuje podjąć współpracę z dyrektorami przedstawicielstw TFL.

Kontrolowany przez Leszka Czarneckiego Europejski Fundusz Leasingowy z Wrocławia zaprosił ośmiu dyrektorów przedstawicielstw Towarzystwa Finansowo- -Leasingowego, aby zaprezentować EFL oraz formy organizacji jego sieci sprzedaży, a także przedstawić propozycję podjęcia współpracy. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele przejętej przez Europejski Fundusz Leasingowy spółki MR Leasing Service oraz kilku dyrektorów z TFL.

Wniosek do sądu

Próba współpracy z szefami jednostek sprzedaży TFL, poza plecami zarządu, wywołała oburzenie w spółce kontrolowanej przez Pawła Rojka.

— Jesteśmy oburzeni postępowaniem EFL. W końcu główną siłą przedsiębiorstwa leasingowego jest jego sieć sprzedaży, a próba podjęcia współpracy z naszymi dyrektorami mogłaby doprowadzić do utraty przez nas konkurencyjności — mówi Mariusz Grochowski, prezes Towarzystwa Finansowo-Lasingowego.

Prezes zapowiada, że jego firma skieruje do prokuratury zawiadomienie o dopuszczeniu się przez EFL działań mających cechy nieuczciwej konkurencji.

Rośnie grupa

Zabieganie o sieć sprzedaży TFL jest prawdopodobnie jednym z elementów strategii grupy budowanej przez Leszka Czarneckiego. Na początku lipca odkupił on od swoich partnerów udziały w EFL oraz MR Leasing Service. Stał się w ten sposób jedynym właścicielem największej polskiej firmy leasingowej.

— EFL, jako największa firma w segmencie small ticket, jest zainteresowana rozbudowywaniem sieci sprzedaży. Jak każda firma, ma ona prawo do prezentowania doświadczenia i składania ofert współpracy — zapewnia Leszek Czarnecki.

Łakomy kąsek

TFL jest jedną z szybciej rozwijających się spółek leasingowych. Do końca lipca oddała w leasing aktywa za ponad 76 mln. zł W przyszłym roku spółka planuje upublicznienie i wejście na GPW.

— Od kilku miesięcy bardzo mocno wchodzimy na rynek leasingu samochodów osobowych homologowanych na ciężarowe, co jest domeną EFL. Odnotowujemy w tym segmencie prawie 80--proc. dynamikę. W wielu regionach wręcz wyparliśmy EFL —chwali się Mariusz Grochowski.

Towarzystwo Finansowo-Leasingowe ze względu na swoją strukturę sprzedaży oraz sieć przedstawicielstw jest łakomym kąskiem dla Grupy EFL. Tym bardziej że — zdaniem Leszka Czarneckiego — konsolidacja leasingodawców jest procesem nieuchronnym, który wkrótce się nasili.

— Żaden z akcjonariuszy TFL nie prowadzi z panem Czarneckim rozmów i nie jest zainteresowany zbywaniem swoich akcji — zapewnia Mariusz Grochowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Artur Niewrzędowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / EFL CHCE PRZEJĄĆ PRZEDSTAWICIELI TFL