EI chce wysłać kilka firm na GPW

ISB
opublikowano: 10-01-2007, 00:00

Enterprise Investors (EI) może w 2007 r. wyjść poprzez giełdę z kilku spółek.

— Fundusz pracuje nad upublicznieniem spółki Medycyna Rodzinna. Jej debiut nastąpi raczej w drugiej połowie roku — powiedział Jacek Siwicki, prezes Enterprise Investors.

EI zainwestował w Medycynę Rodzinną, sieć prywatnych poradni zdrowia, w sierpniu 2000 r. Spółka na 2006 r. planowała 20-procentowy wzrost obrotów — do ponad 48 mln zł i osiągnięcie EBITDA 2,5 mln zł.

Jacek Siwicki poinformował, że „idąc za namową prezesa giełdy”, EI będzie chciał sprzedać na GPW akcje jednej ze spółek z regionu. Jest właścicielem spółek m.in. w Rumunii, Czechach i na Słowacji.

— Jeżeli dobrze pójdzie, to oferta jednej z tych spółek będzie możliwa w trzecim lub czwartym kwartale — mówi Jacek Siwicki.

Wśród spółek dojrzałych do upublicznienia prezes wymienił windykacyjnego Kruka oraz Magellana, zajmującego się restrukturyzacją i finansowaniem wierzytelności wobec służby zdrowia i innych podmiotów sfery budżetowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu