Eko Holding rusza na wschód

WIS
opublikowano: 21-03-2011, 00:00

Wrocławska grupa przejmuje dwie firmy działające we wschodniej Polsce, w tym jedną z NewConnect.

Wrocławska grupa przejmuje dwie firmy działające we wschodniej Polsce, w tym jedną z NewConnect.

Zarząd handlowej grupy Eko Holding, który zapowiadał aktywny udział w konsolidacji rynku detalicznego oraz hurtowego, dotrzymuje słowa. Ogłosił właśnie dwa nowe przejęcia. W tym jedno duże.

Eko Holding podpisał w piątek z głównymi akcjonariuszami notowanej na rynku NewConnect spółki Rovita przedwstępne warunkowe umowy sprzedaży akcji, których skutkiem będzie docelowo nabycie przez Eko Holding 77,32 proc. udziałów w kapitale akcyjnym spółki Rovita oraz 86,91 proc. udziałów w liczbie głosów na WZA.

Wartość transakcji przekroczy 11,5 mln zł. Zostanie zrealizowana w dwóch transzach (pierwsza i największa w 2011 r.) po dokonaniu due dilligence spółki, o ile jego wyniki nie będą budziły zastrzeżeń prawnych oraz po uzyskaniu zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Rovita jest dystrybutorem hurtowym produktów branży spożywczej z własnym zapleczem magazynowym, ale prowadzi też działalność detaliczną w ośmiu supermarketach. Działa na obszarze południowo-wschodniej Polski. Skonsolidowane przychody spółki za 4 kwartały 2010 r. wyniosły 304,3 mln zł, a zysk brutto 222 tys. zł.

Poza tym, Eko Holding złożył też w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o pozwolenie na przejęcie firmy Niwex z Jarosławia. Spółka ta prowadzi na Podkarpaciu 17 sklepów detalicznych oraz hurtownię mięsno-wędliniarską.

Dzięki tym przejęciom roczne obroty Eko Holdingu skokowo wzrosną i znacznie przekroczą 1,5 mld zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WIS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu