Ekobieżnia

opublikowano: 15-02-2018, 22:00

Sprzęty ekologiczne nie wymagają zasilania elektrycznego (m.in. rowery czy orbitreki), mogą jednak produkować energię.

W marcu IMG wprowadzi na polski rynek pierwszą na świecie ekologiczną bezsilnikową bieżnię, wytwarzającą prąd elektryczny.

— Ćwicząc, napędzamy wewnętrzny generator, który wytwarza energię potrzebną do zasilenia komputera sterującego oraz elektromagnesów. Jej nadwyżka (75 proc.) trafia do wewnętrznej instalacji elektrycznej i można ją wykorzystać do zasilenia urządzeń znajdujących się w klubie — mówi Arkadiusz Paszun, prezes IMG, firmy która wyposaża kluby fitness w całej Polsce. Prowadzenie ekologicznych klubów fitness w Polsce dopiero się rozwija. Prekursorem jest sieć Calypso Fitness, która w Warsaw Spire otworzyła pierwszy w pełni eko klub fitness. Urządzenia produkujące energię to podstawa jego wyposażenia, ale równie ważne są inne aspekty, takie jak oświetlenie ledowe, podłogi z recyklingu, systemy recyrkulacji ciepłej wody w łazienkach czy używanie przyjaznych dla środowiska środków czyszczących.

— W Polsce właściciele klubów nie są tak chętni do kupowania ekologicznego sprzętu, droższego o około 5-10 proc. — twierdzi Arkadiusz Paszun. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu