Czytasz dzięki

Ekscentryczny miliarder nakręci "Titanica II"

opublikowano: 22-10-2013, 08:35

Clive Palmer, australijski potentat wydobywczy, entuzjasta dinoparków i polityk rusza z filmem o Titanicu, informuje agencja AFP.

Zobacz więcej

Clive Palmer, fot. Bloomberg

Palmer złożył ofertę wybudowania Titanica II - repliki luksusowego liniowca, który zatonął ponad sto lat temu – która ma pierwszy raz przepłynąć Atlantyk w 2016 r.

- W związku ze światowym zainteresowaniem Titanikiem II zarejestrowałem firmę “Palmer Picture”, która zajmie się filmem  o dziewiczym rejsie Titanica. Titanic II statek, na którym spełniają się marzenia  – napisał na twitterze.

Palmer zapowiedział, że film zostanie nakręcony na pokładzie jego liniowca.

- To będzie historia miłosna. Wielu aktorów z Hollywood, Chin i Europy chce zagrać w filmie – wyjawił.

Palmer uważa, że jego wersja Titanica będzie “o wiele lepsza” niż film Jamesa Camrona z 1997 r. z Leonardo Dicaprio i Kate Winslet.

Światowe zainteresowanie jakie przyciągnął Titanic II przyspieszyło decyzję o filmie.
- My ojciec George miał firmę Palmer Pictures już w latach 20. i wyprodukował dwa nieme filmy w Australii – powiedział, dodając, że istnieją również plany nakręcenia filmu dokumentalnego o dziewiczym rejsie statku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane